top of page

İlk Çocuklukta Müzik Eğitimi

Ayşegül Abadan’ın 19 yıllık piyano eğitimi ve sonrasındaki öğretim tecrübesi sonucunda geliştirdiği

‘’0-6 yaş müzik eğitim programları’’ okul öncesi çocukların, doğumdan başlayarak 6 yaşına kadar geçen sürede müzik eğitimlerine başlayabilirler.

Bu eğitim sisteminde çocuklar0-2 yaş, 2-4 yaş ve 4-6 yaş şeklinde gruplara ayrılarak gelişimlerine uygun yöntem ve araçlarla müzik ile tanıştırılırlar. Kendi yaş gruplarının ihtiyaçlarına göre özel dizayn edilmiş bir sistem içinde çalışırlar. Müzikler her yaş dilimi için özenle bestelenmiş şarkılardan oluşur.

Çocukların ve bebeklerin çeşitli müzik enstrümanlarını deneyimlemelerini, algılamalarını, geliştirmelerini ve özel materyaller aracılığı ile onların sahne süreçlerini geliştirmeleri hedeflenir.


Geliştirilen sistem, çocukların sosyal ve duygusal gelişimlerine de yardımcı olarak eğlenmelerini,

özgürce kendilerini ifade etmelerini, yaratıcılıklarını ortaya koymalarını ve müziği ikinci anadil olarak kullanabilmelerini sağlamaya yönelik bir sistemdir. Müziği ikinci bir anadil olarak öğrenen çocuklar kendilerini ifade etmenin ikinci yolunu da öğrenmiş olurlar.

Geliştirilen yöntem sayesinde çocuklar hem daha hızlı öğrenmekte, hem de enstrümanlarını erken yaşta içselleştirmeye başlamaktadırlar.


Sınıflarımız, çocukta merak uyandırıp, teşvik ederek onların beş duyularını harekete geçirir. Her sınıf, herkes için çok eğlenceli olması ve çocuğunuza en hızlı gelişim fırsatını sunması amacıyla hazırlanmıştır. Bu yöntemle müzikle tanışan çocuklar, müzik yardımıyla zihinsel ve bedensel yeteneklerini geliştirirler.

Öğretmenlerimiz gerek yurt içinde, gerek yurt dışında çocuk gelişimi, okul öncesi çocuk eğitimi, müzik ve dans, müzik ve drama, bebeklerde müzik eğitimi, hamilelik döneminde müzik ve enstrüman workshop ve master class’larına katılarak gelişimlerini sürdürmektedirler.

Comments


Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
Kategoriler
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page